Mikronakłuwanie jest od dłuższego czasu ulubionym zabiegiem medycyny estetycznej wielu Pacjentów. Do zabiegu lekarze wykorzystują nowoczesne urządzenia: tzw. dermapeny z jednorazowymi - sterylnymi końcówkami. Zabieg polega na wykonaniu dużej ilości mikrouszkodzeń - mikrokanalików skóry. Mikronakłuwanie nie wymaga bezwzględnego stosowania w trakcie zabiegu dodatkowych substancji odżywczych, witamin czy kwasu hialuronowego, jednak ich zastosowanie potęguje końcowy pozytywny efekt mezoterapeutyczny. Mezoterapia mikroigłowa wykonywana jest na różnych obszarach ciała : twarz, szyja, dekolt, uda a nawet owłosiona skóra głowy.

Nadszedł okres przedświąteczny, wkrótce spotkania z rodziną i przyjaciółmi, czasem po dłuższej przerwie. Każdy z nas, szczególnie panie chciałby zaprezentować się jak najlepiej. Niestety nawet najpiękniejsze kreacje nie ukryją oznak zmęczenia skóry twarzy. Cóż, dobre kremy, maseczki i nawet perfekcyjny makijaż to jeszcze nie wszystko. Potrzebne jest oddziaływanie na głębsze struktury skóry i o tym należałoby pomyśleć już teraz.

W dniu 15 września 2016 r minęło 15 lat od chwili, gdy głównym profilem prowadzonej przeze mnie praktyki, stała się medycyna estetyczna. Łączy się to ze szkoleniem prowadzonym przez Pana dr n. med. Eugeniusza Mielechowa, mającego olbrzymi wkład w propagowaniu i osobistym szkoleniu lekarzy, szczególnie w tematyce wykorzystywania stabilizowanego, usieciowanego kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej.

W trakcie lata nasza skóra została poddana silnemu, uszkadzającemu fotooddziaływaniu promieni słonecznych. Statystycznie rzecz biorąc, w tym okresie, w różnych obszarach naszego ciała, przebyła kilka oparzeń pierwszego a nawet drugiego stopnia. Te kumulujące się uszkodzenia przyczyniają się w znacznym stopniu do procesów jej starzenia się, określanych mianem fotostarzenia. Negatywne następstwa fotouszkodzeń słonecznych skóry to utrata wody, czyli zmniejszenie turgoru, zmniejszenie elastyczności, gładkości, pojawianie się piegów, plam, poszerzonych naczynek, zmarszczek, czy wreszcie zmian przedrakowych a nawet raka skóry, w tym czerniaka. Okres na jej zabezpieczanie przed skutkami letniego, negatywnego fotooddziaływania mamy za sobą.

Kontakt

Rejestracja telefoniczna:
tel. kom.: 605 057 235
e-mail: kriochirurgia@gmail.com


Konsultacje i zabiegi w zakresie medycyny estetycznej realizowane są w :
-  Intermed Lublin ul. Głowackiego 35
-  Dwór Nałęczowski Vitaligs SPA Nałęczów
   ul. Słoneczna 20

Konsultacje w zakresie chirurgii ogólnej:
- Intermed Lublin ul. Głowackiego 35
- Luxmed Uzdrowisko Nałęczów
  al. Kasztanowa 6